image001.jpgimage002.jpgimage003.jpgimage004.jpgimage005.jpg

Príprava študentov pred IOAA 2017

V pondelok 6. novembra 2017 sa v Žiari nad Hronom opäť uskutočnilo krátke sústredenie účastníkov tohtoročného finále Medzinárodnej olympiády astronómie a astrofyziky (IOAA). Tradične ho v spolupráci so SAS organizačne zabezpečoval náš zväz a priestory poskytla Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom.


11. ročník celosvetového finále olympiády sa uskutoční tento rok od 12. do 21. novembra na ostrove Phuket v Thajsku. Sústredenia pred odletom do dejiska IOAA sa zúčastnilo všetkých päť reprezentantov. Príprava, tak ako po minulé roky, pozostávala hlavne vo využití priestoru planetária pri orientácii na južnej oblohe, určovania všetkých druhov astronomických súradníc a z riešenia astronomických úloh.

Slovensko budú na IOAA 2017 pod vedením RNDr. Ladislava Hrica CSc. zo Slovenskej astronomickej spoločnosti reprezentovať víťazi národného kola AO - Jozef Lipták (Zvolen), Martin Okánik (B.Bystrica), Andrej Kancko (Lučenec), Janka Svrčková (Sobotište) a Samuel Buranský (Vráble). Držíme našim reprezentantom palce.

купить косметику mac киевбинарные опционы регистрациястоматологический кабинет
Joomla templates by a4joomla