image001.jpgimage002.jpgimage003.jpgimage004.jpgimage005.jpg

Pozvánka na Deň hvezdární a planetárií 2017

Okolo termínu jarnej rovnodennosti je zvykom pripomínať si význam odbornej aj popularizačnej činnosti v astronómii formou dňa otvorených dverí v astronomických zariadeniach. Iniciatíva začala v roku 1991 v talianskej Brescii ako Deň planetárií a odvtedy sa k talianskym astronómom pridali planetáriá z celej Európy, Slovensko nevynímajúc.


Vzájomná spolupráca Slovenskej ústrednej hvezdárne v Hurbanove, Slovenského zväzu astronómov a astronomických zariadení na Slovensku zjednotila termín tejto akcie u nás na poslednú nedeľu pred jarnou rovnodennosťou pod názvom Deň hvezdární a planetárií. A tak si v nedeľu 19. marca 2017 dovoľujeme pozvať návštevníkov na bohatý program hravých, prednáškových i pozorovateľských aktivít v mnohých centrách popularizácie astronómie po celej našej krajine.

V prípade priaznivého počasia bude možné v denných hodinách pozorovať Slnko na to určenou astronomickou technikou a po zotmení čakajú na návštevníkov aj krásy zapadajúcej zimnej oblohy. Posledná zimná nedeľa tak bude na Slovensku venovaná astronómii.

Viac informácií o miestach a časoch konania, ako aj programovej náplni jednotlivých aktivít je možné nájsť na stránke venovanej DHP 2017.

 

модели sjcamсоздание сайтов киев недорогоshop.bukovel
Joomla templates by a4joomla