image001.jpgimage002.jpgimage003.jpgimage004.jpgimage005.jpg

Podpora astronomickým krúžkom v programe POZOROVANIE NÁS BAVÍ

V priebehu roka 2016 sme v rámci dotačného programu SZA vyhlásili program určený na podporu astronomických krúžkov pod názvom POZOROVANIE NÁS BAVÍ. Jeho cieľom je pomôcť vedúcim astronomických krúžkov v ich práci hmotným zabezpečením jednoduchej pozorovacej techniky a astronomickou literatúrou. Projekt bol realizovaný v spolupráci s firmou TROMF Banská Bystrica.

Zapojiť sa do programu mali možnosť všetky astronomické krúžky vedené našimi členmi, prípadne na doporučenie našich členov pôsobiace v mieste sídiel miestnych organizácii alebo trvalého bydliska niektorého z našich členov. O podpore krúžkov rozhodovala v stanovenom termíne Rada SZA. Pri výbere sa prihliadalo hlavne na aktivitu a prácu krúžku v minulosti, počet detí, ale aj splnenie všetkých podmienok zo strany zainteresovaných členov alebo MO voči zväzu.

Rozhodnutím Rady SZA bola trom vybraným astronomickým krúžkom pridelená sada pozostávajúca z malého astronomického ďalekohľadu a literatúry (Encyklopédia vesmíru pre deti, Nočná obloha, Pozorovanie slnečnej fotosféry a Príručka pre vedenie astronomického krúžku).    

 

 

Pre rok 2016 boli takýmto spôsobom podporené nasledovné krúžky:

Astronomický krúžok pri ZŠ a MŠ na Okoličianskej ul. v Liptovskom Mikuláši pod vedením Mgr. Ivany Švachulovej (individuálny člen SZA).
Astronomický krúžok pri CVČ Cvrček v Kremnici pod vedením Milana Miškóciho (MO Žiar nad Hronom).
Astronomický krúžok pri ZŠ Slobodného slovenského vysielača v Banskej Bystrici pod vedením vedúceho Ing. Jaroslava Gerboša (MO Banská Bystrica).

Podporeným krúžkom blahoželáme a ich vedúcim prajeme veľa tvorivých a zmysluplných nápadov pri odovzdávaní astronomických vedomostí najmladšej generácii. 

 

точилкаodessa mapлучший отдых в украине
Joomla templates by a4joomla