image001.jpgimage002.jpgimage003.jpgimage004.jpgimage005.jpg

Pomáhali sme v príprave študentov na IOAA 2016

V dňoch 26. a 27. novembra 2016 sa v Žiari nad Hronom opäť uskutočnilo krátke sústredenie účastníkov tohtoročného finále Medzinárodnej olympiády astronómie a astrofyziky (IOAA). Tradične ho v spolupráci so SAS organizačne zabezpečoval náš zväz a priestory poskytla Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom.


10. ročník celosvetového finále olympiády sa uskutoční tento rok od 9. do 19. decembra v Bhubanéšvare, hlavnom meste indického štátu Urísa. Decembrový termín súťaže je tak trochu netradičný. Bol zvolený organizátormi úmyselne, vzhľadom na priaznivejšie klimatické podmienky v mieste konania. Sústredenia pred odletom do dejiska IOAA sa zúčastnilo všetkých päť reprezentantov a jeden náhradník. Príprava, tak ako po minulé roky, pozostávala hlavne vo využití priestoru planetária pri orientácii na južnej oblohe, určovania všetkých druhov astronomických súradníc a z riešenia astronomických úloh.

Slovensko budú na IOAA 2016 pod vedením RNDr. Ladislava Hrica CSc. zo Slovenskej astronomickej spoločnosti reprezentovať víťazi národného kola AO - Juraj Halabrin (Komárno), Jozef Lipták (Zvolen), Martin Okánik (B.Bystrica), Andrej Kancko (Lučenec) a Janka Svrčková (Sobotište). Držíme našim reprezentantom palce.

 

Spoločné foto na záver sústredenia. Zľava: Tomáš Dobrovodský (koordinátor stretnutia), Jozef Lipták, Janka Svrčková, Andrej Kancko, Jozef Krutel (náhradník), Martin Okánik a Juraj Halabrin.

 

Mgr. Tomáš Dobrovodský

Олександр Васильович Фільчаковсистемы отопления видыкак получить санаторно курортную карту в поликлинике
Joomla templates by a4joomla