image001.jpgimage002.jpgimage003.jpgimage004.jpgimage005.jpg

Pozvánka na Deň hvezdární a planetárií 2018

Na konci zimy je zvykom pripomínať si význam odbornej aj popularizačnej činnosti v astronómii formou dňa otvorených dverí v astronomických zariadeniach. Iniciatíva začala v roku 1991 v talianskej Brescii ako Deň planetárií a odvtedy sa k talianskym astronómom pridali planetáriá z celej Európy, Slovensko nevynímajúc.


Vzájomná spolupráca Slovenskej ústrednej hvezdárne v Hurbanove, Slovenského zväzu astronómov a astronomických zariadení na Slovensku zjednotila termín tejto akcie na poslednú nedeľu pred jarnou rovnodennosťou pod názvom Deň hvezdární a planetárií. A tak si v nedeľu 18. marca 2018 dovoľujeme pozvať návštevníkov na bohatý program hravých, prednáškových i pozorovateľských aktivít v centrách popularizácie astronómie po celej našej krajine. Posledná nedeľa zimy tak bude na Slovensku venovaná astronómii.

V prípade priaznivého počasia čaká na návštevníkov v zariadeniach na to vybavených aj pozorovanie Slnka a po zotmení aj krás nočnej oblohy, spojené s výkladom odborných pracovníkov.

Viac informácií o miestach a časoch konania, ako aj programovej náplni jednotlivých aktivít je možné nájsť na stránke venovanej DHP 2018

 

стоимость индивидуальных туров

жилье в карпатах на новый год

key collector скачать бесплатно

Joomla templates by a4joomla