image001.jpgimage002.jpgimage003.jpgimage004.jpgimage005.jpg

Letná príprava na IOAA 2015

V dňoch 18. - 19. júla 2015 sa po dobrých skúsenostiach z minulých rokov, uskutočnilo v Žiari nad Hronom krátke sústredenie účastníkov tohtoročného finále Medzinárodnej olympiády astronómie a astrofyziky (IOAA). V spolupráci so SAS organizačne a hmotne toto podujatie zabezpečoval náš zväz a priestory poskytla Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom.

 

Sústredenia sa zúčastnila pätica študentov - Juraj Halabrin, Jozef Lipták, Miroslav Gašpárek, Marin Murín a Martin Okánik. Nakoľko finále tohtoročnej olympiády sa uskutoční na južnej pologuli, príprava pozostávala hlavne vo využití priestoru planetária pri orientácii na južnej oblohe, určovania astronomických súradníc a z riešenia astronomických úloh.

Tohtoročné finále IOAA sa uskutoční na prelome júla a augusta v indonézskom Semarangu na ostrove Jáva. Slovensko bude reprezentovať 5 študentov, víťazov národného kola AO pod vedením RNDr. Ladislava Hrica CSc. z Astronomického ústavu SAV. Držíme našim reprezentantom palce.

маркетинговая политика эторучной блендервитальные
Joomla templates by a4joomla